Mayflower z počátku 17. století byla klasická plachetnice, její moderní jmenovkyně je oproti tomu lodí se třemi rovnoběžnými trupy, již pohání elektřina ze solárních panelů.
Foto: IBM
Samořiditelná výzkumná loď Mayflower, která se po právě zahájených testech vydá příští rok ve stopách historické plavby amerických otců poutníků, prozkoumá Atlantik.

Mayflower bylo jméno lodě, která v roce 1620 k břehům dnešních USA dopravila jedny z prvních anglických osadníků. Takzvaní otcové poutníci, hlásící se k sektě puritánů, do Nového světa odešli na protest proti anglické vládě, která omezovala jejich náboženské svobody. Nyní na výpravu Mayfloweru naváže stejnojmenný projekt.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.