Televizor Samsung Q950TS se dodává se stojánkem, při jeho velikosti je ale lepší instalace na zeď. Od přístroje navíc vede jen jediný kabel do externího boxu, který se stará o zpracování obrazu.
Foto: Samsung
K čemu je 8K obrazovka, když žádná televizní stanice v Česku po sedmi letech od dostupnosti 4K televizí ještě nevysílá ani v tomto standardu? Samsung má odpověď.

Televizi Samsung LED QE75Q950TS jsem mohl testovat v domácím prostředí jen týden. Díky tomu jsem si prošel třemi různými fázemi názorů, které odpovídají různým stavům přítomnosti televize v domácnosti.

reklama

Nejprve jsem byl poměrně vyrovnaný, bez velkých očekávání. Samsung mi totiž 8K televizor půjčil už před dvěma lety. Bylo to hezké, ale kvůli tomu, že pro 8K televize chybí obsah, vyšší rozlišení nehrálo tak zásadní roli. Všechno bylo ještě hodně syrové a obrazovka s úhlopříčkou 65" působila "normálně". Ale rozdíl v kvalitě obrazu byl jasný už tehdy. "První" generace produktů to nikdy nemají jednoduché, ale srovnání špičkové televize "nové generace" se slušným 4K modelem ukázalo velké rozdíly v kvalitě obrazu. A to nejen v jemnosti, ale také v barevnosti, kontrastu a rychlosti. Přechod na rozlišení 8K neznamená žádné ústupky co do věrnosti barev nebo maximálního jasu, právě naopak. Více než slova to ukáže jednoduché srovnání – detailní snímky obrazu pořízené z 8K a 4K televize střední třídy. Při srovnání nejvyššího 4K modelu Samsung s 8K verzí by nebyl takový rozdíl v barevnosti, ale v jasu a "jemnosti".

Rozdíl mezi 4K a 8K
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.