Pomocník a aktivista. V koronakrizi se Martin Hausenblas rozhodl vyzývat k nošení roušek celosvětovou kampaní v angličtině a propagoval při tom Česko.
Foto: HN – Zbyněk Pecák
Český multimilionář chce, aby jeho peníze pomáhaly lidem i po jeho smrti, a podle toho sepsal závěť. Již dnes patří Martin Hausenblas k nejštědřejším podnikatelům. Rozdá až 20 procent svých příjmů. Inspiroval se v rodině i v cizině.

Po roce registrovaného partnerství se multimilionář Martin Hausenblas rozhodl sepsat závěť. Primárně chce zaopatřit svého muže Alexe, s nímž se před dvěma lety seznámil při pobytu v Dominikánské republice. Nyní společně žijí nedaleko Ústí nad Labem. Při sepisování závěti si vzpomněl i na jeden ze svých starších, ale důležitých slibů. Dvěma nadacím, které dlouhodobě podporuje, kdysi oznámil, že jim jednou odkáže třetinu podílů ve svých firmách. Nedávno to u notáře potvrdil. A byl by rád, kdyby k takovému kroku inspiroval i další movité lidi. Hodnotu darovaných podílů odhaduje na 200 až 300 milionů korun.

reklama

HN: Už víte o někom, koho jste svou závětí inspiroval?

Vím o třech lidech, kteří jsou docela slibní, a zdá se, že by mohli ve svých závětích nadacím něco odkázat. Není to ale věc, o které bych měl mluvit. Musí si to promyslet. Takový krok neuděláte ze dne na den.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.