Propuštěn. Alexej Navalnyj je z berlínské nemocnice v domácím ošetřování a čeká ho rehabilitace. Na sociálních sítích se okamžitě pustil do putinovského režimu v Rusku.
Foto: ČTK/AP
Bojovník proti korupci a populární antikremelský politik byl propuštěn z berlínské nemocnice Charité a na Instagramu dal jasně najevo, že své aktivity rozhodně omezovat nehodlá.

Alexej Navalnyj je fenoménem ruské politiky. I ve zdánlivě beznadějných situacích dokáže vnutit Kremlu svou agendu. Naposledy se mu to podařilo při nedávných regionálních volbách, kdy se jeho stoupenci dostali do městských zastupitelstev, například v Novosibirsku, a v nedalekém Tomsku dokonce v komunálních volbách zvítězili. Jeho stoupenci jsou přesvědčeni, že právě to bylo důvodem, proč byl Navalnyj otráven, když cestoval z Tomsku zpět do Moskvy.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.