Fotografa Helmuta Newtona ženy přitahovaly, zároveň k nim cítil hněv. Alespoň to tvrdí herečka Isabella Rosselliniová. Na snímku je modelka Nadja Auermannová na plovárně v Miami.
Foto: Helmut Newton
Byl fotograf Helmut Newton vizionářem, nebo cynickým machem bez špetky úcty k ženám? Dokument Nestoudná krása je jako koláž, v níž jedna žena za druhou přísahá na jeho dobrotu. Proti je jen spisovatelka Susan Sontagová.

Máš laskavý pohled. To je to poslední, co chci," upozorňuje fotograf nahou modelku pózující na terase s cigaretou a s nočním městem v pozadí. Teprve když dívka zpřísní, začne cvakat spouští. "To je ono," libuje si. Helmut Newton dobře ví, že jej natáčí kamera a své bonmoty říká tak trochu i pro ni. Ve snímku Nestoudná krása, který promítají česká kina, je pronáší snad pokaždé, když je v záběru.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.