Vodíkový truck. Nový start-up Nikola chystá vodíkem poháněný nákladní automobil.
Foto: archiv firmy
Na propadu ceny akcií se dá náramně vydělat. Jedním z mistrů tohoto řemesla, takzvaného shortování, je Nate Anderson. Se svou firmou Hindenburg Research nyní upoutal pozornost, když poukázal na desítky problémů ambiciózní automobilky bez automobilů Nikola. Třeba že její kamion jezdí jen z kopce.

Mormon Trail je přes dva tisíce kilometrů dlouhá cesta, po které v polovině 19. století putovali členové tehdy pronásledované Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů z městečka Nauvoo ve státě Illinois do Utahu, kde si pak založili své vlastní sídlo Salt Lake City. Mormonští pionýři postupně vyprahlou poušť zabydlovali a jednu z osad pojmenovali Willow Creek čili Vrbový potok, protože v jejím okolí bylo pár vodních pramenů. Kousek od ní se nedávno odehrála další pionýrská etuda s vodou, jen v jiném skupenství.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.