Přijde po koronaviru variace na éru bouřlivého rozvoje a ekonomické prosperity, která přišla po násobně horší pandemii španělské chřipky ve dvacátých letech minulého století? Vyloučené to není.
Foto: ČTK
Katastrofické scénáře věštící dlouhodobou krizi a pád společností do izolace se mýlí. Mnohé naopak nasvědčuje, že přijde nový typ evropské spolupráce, nastartování ekonomického růstu, inovativní trendy, vyšší kvalita života. A jako bonus konec populistů nabízejících jednoduchá řešení, která zjevně nefungují.

Na začátku koronavirové krize jsme byli bombardováni katastrofickými vizemi.

Všechno se mělo změnit, často navždy a zpravidla k horšímu. Měla se rozpadnout Evropská unie, mělo dojít k vzestupu nacionalismu a autoritářství, měla nastat dlouhodobá ekonomická krize, měla se navždy změnit pravidla kontaktu mezi lidmi. Zkrátka jako by přicházel věk temnoty a izolace. Jenže co když je to ve skutečnosti naopak? Co když to byly jen vize z vyděšení a nakonec většina změn, které nastanou, bude k lepšímu? Nejsme dokonce na začátku nové éry prosperity? Mnohé tomu nasvědčuje.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.