Podle výsledků ankety uspořádané časopisem Radio Times je Sean Connery (na snímku z roku 2017) nejlepší herecký představitel Jamese Bonda. Myslí si to 56 procent z více než 14 000 hlasujících.
Foto: Profimedia
Svého času byl psychicky rozhozený, když nedokázal unést slávu herecké superstar. Mnozí jej znají jako arogantního floutka, jeho žena v něm přesto viděla vnitřní klid. S jeho nejslavnější hereckou rolí, Jamesem Bondem, je spojena chladnokrevnost, v osobním životě byl však Sean Connery známý jako velký filantrop. A také jako podporovatel skotské nezávislosti. Na konci října tento legendární herec, který v létě oslavil 90. narozeniny, zemřel.

To by se tomu druhému nikdy nestalo! Krátkou repliku zařadí fanoušci filmových bondovek okamžitě. Je ze snímku On Her Majesty's Secret Service (V tajné službě Jejího Veličenstva, 1969) a na konci úvodní akční sekvence ji vysloví hlavní hrdina. Nový hlavní hrdina. Produkce obsadila do role agenta 007 australského playboye George Lazenbyho a nechala jej vyslovit zcizovací "hlášku" v narážce na jeho předchůdce. Lazenby sebeironicky říká, že první Bond by nenechal utéct ženu ve svém vlastním voze, tak jak to předepsal scénář jemu. Český dabing větu přeložil tak, aby bylo jasno: To by se Connerymu nestalo.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.