Virtuální Václav Havel odpovídá na otázky na základě korpusu textů, který zahrnuje například dílo Moc bezmocných, knižní rozhovor s Karlem Hvížďalou, různé projevy a úvahy a vybrané eseje.
Foto: Profimedia
Toto je první posmrtný rozhovor s bývalým českým prezidentem Václavem Havlem. Zdigitalizovaným, takže jej samozřejmě berte s rezervou. Ale je nespornou výhodou, že jsme se mohli dotknout i věcí, na které se Havla za jeho života nikdo oficiálně moc neptal. Třeba na jeho lidské slabosti.

Digitální filozofové zatím nekomunikují přímo, pouze přes klávesnici a v angličtině. Virtuální Václav Havel, či, chcete-li, umělá inteligence, která ho zastupuje, vychází z korpusu textů, který zahrnuje například dílo Moc bezmocných, knižní rozhovor s Karlem Hvížďalou, různé projevy a úvahy a vybrané eseje. Umělá inteligence se ovšem učí rychle a je schopná reagovat i na aktuální otázky. Přesto ještě jednou: berte rozhovor s rezervou.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.