Česká firma Advacam dodává své rentgenové kamery také do třídicí linky polské firmy Comex, která tak dokáže z vytěžené horniny získat více minerálů.
Foto: COMEX
Evropská komise zařadila českou firmu Advacam mezi klíčové inovátory. Podnik vyvinul kameru, jež ve vydolované hornině vyhledává kovy, a zvyšuje tak účinnost těžby.

Vytěžit zlato, železo, zinek nebo měď v ryzí podobě je téměř nemožné. Kovy jsou v zemi uložené spolu s dalšími příměsmi. Během těžby je tak třeba minerály vytřídit a oddělit od nich velké množství odpadní hlušiny. Vytěžený kov je pak nutné za pomoci složitých chemických procesů ještě upravit, aby získal svou ryzost. Celý takový proces bývá nákladný a často také velmi neekologický.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.