Diessova pozice je stále velmi silná. Důvěřují mu rodiny Porscheových a Piëchových, jež Volkswagen fakticky ovládají. A dobré vztahy má i s předsedou vlivných koncernových odborů Berndem Osterlohem.
Foto: Getty Images
Více než dva roky stojí Herbert Diess v čele koncernu Volkswagen. V nejvyšších patrech největšího světového výrobce aut ale právě probíhá boj o pozice a německá média spekulují, že tu svoji, nejvyšší, nemá jistou ani jedenašedesátiletý zkušený manažer s velice pestrou kariérou.

Měl jsem opravdu velké štěstí. Moje profesionální dráha mi splnila mnoho dětských snů," prohlásil Herbert Diess krátce poté, co byl v dubnu 2018 jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva Volkswagen Group. Muž, který je známý tím, že nesnáší průměrnost a je tvrdý k sobě i svému okolí natolik, že přátele spíše odhání, studentům Technické univerzity Mnichov tehdy také řekl, že ho už jako malého chlapce fascinovala auta a motorky. V mateřské škole si nejraději hrál s modely aut značky Matchbox. Na farmě, kde hospodařili jeho prarodiče, si jako kluk vlezl za volant traktoru a po polních cestách proháněl také motorku − to vše mnohem dříve, než získal řidičské oprávnění.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.