Většina ministrů a dalších významných osobností české politiky a veřejného života zůstává na léto v Česku. Podle průzkumů se stejně rozhodla i většina občanů, vyrazí zejména na Šumavu a jižní Moravu.
Foto: Shutterstock
Zůstaňte doma, je tu krásně! Výzvu politiků kvůli koronaviru většina Čechů vyslyšela. Ale co sami politici a další významné osoby veřejné sféry? Podle odpovědí v anketě HN to vypadá, že hlavně tuzemské hory budou pod náporem ministrů praskat ve švech. Třeba rodina Karla Havlíčka prý obejde hned několik pohoří. Ministři hojně obsadí i chalupy a pouze pár odvážlivců přece jen překročí hranice. Otázka Hospodářských novin zněla: Kam se chystáte letos na dovolenou nebo kde už jste letos na dovolené byla/byl a jak její výběr ovlivnila koronavirová epidemie?

Andrej Babiš, předseda vlády ČR, předseda ANO

Loni mi koronavir nezavolal, tak jedu na Krétu. Ale i do lázní

V srpnu pojedu na Krétu. Hotel jsme měli už zaplacený, tak jedu. Minulý rok v červenci mi zkrátka ten koronavir nezavolal, abych to zrušil. A moje dcera mi řekla: Tati, musíme tam jít. Peníze ale budu utrácet hlavně v Česku. Dvakrát v lázních Třeboň a jednou v Mariánských Lázních. (Andrej Babiš na dotazy HN neodpověděl, jeho odpovědi jsme převzali z LN a Rádia Impuls.)

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.