Takhle krásně to celé začínalo, zatočíme s korupcí a budeme lepší. Po letech ve vládě je ale otázkou, jak to všechno skončí.
Foto: ČTK
Model vládnutí ANO je dokonalý. Dochází k rafinovanému uplácení voličů, kteří drží u moci vládu, jež generuje státní aparát ochotný efektivně krýt přesun peněz do těch správných kapes. A líznout si mohou i straničtí politici a spřízněnci na úrovních nižších, pokud se tedy nedají chytit.

Ne, tohle není další z nekonečné série textů o střetu zájmů premiéra, ze kterého si nedělá nic ani on sám, ani jeho voliči. Je to pokus ukázat, že celé hnutí ANO představuje v rozporu s rétorikou a marketingem aktuální epicentrum české korupce v nejširším slova smyslu. A současně je to pokus formulovat rizika pro budoucnost země. Jak uvidíme, nejsou malá.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.