Česká republika v čele s Andrejem Babišem stojí v EU poněkud stranou. Rozhodně to ale není tím, že by o všem rozhodovalo Německo či Francie.
Foto: Reuters
Představa, že dění v Evropské unii určují jen Německo s Francií, je mylná. Poslední týdny nabídly hned několik příkladů toho, jak si menší státy prosadily svou. Stačí, když vědí, co chtějí, a vysvětlí to ostatním. Jenže to není případ Česka. To k zemím, které utvářejí dění v unii, nepatří. Vlastní vinou.

Bývalý prezident Václav Klaus se zamyslel nad tím, kdo ovládá Evropu. Příležitost mu k tomu dal fakt, že Německo nyní předsedá Evropské unii. Skutečnost, že Berlín na šest měsíců převzal předsednictví unie, ale podle Klause nic neznamená. "Pro lidi v ostatních, zejména menších členských zemích EU má Německo permanentní předsednictví," prohlásil. Podpořil tak názor, že Němci ostatním státům diktují, ať už zrovna unii formálně předsedají nebo ne.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.