Flétnistka Jana Semerádová založila festival Letní slavnosti staré hudby před jedenadvaceti lety. Letošní ročník připravila na téma „nobilitas“ – urozenost či ušlechtilost.
Foto: Petra Hajská
Ač s pozměněným programem a téměř bez zahraničích hostů, 21. ročník Letních slavností staré hudby se letos v Praze přece jen koná a zachová i všech sedm koncertů. "Lepší je mít naději, že věci budou zase minimálně tak, jak jsme zvyklí," říká zakladatelka festivalu Jana Semerádová.

Letní slavnosti staré hudby dokazují, že v předromantické, hlavně barokní hudbě je možno neustále objevovat, vynalézavě spojovat a hledat souvislosti. Ostatně za celou dobu své existence se tento festival dokázal obejít třeba bez takového evergreenu, jakým je Vivaldiho cyklus Čtvero ročních období," glosovala loni na začátku srpna kritička Věra Drápelová 20. ročník festivalu, jenž je "skromný, ale co do tvořivosti nesmírně inspirativní". Chválou nešetřili ani další znalci a především publikum, které vyprodalo všechna představení včetně Večera pro krále v Rudolfinu. Při tomto závěrečném koncertu, inspirovaném slavnostmi na dvoře francouzského krále Ludvíka XV., excelovala britská sopranistka Katherine Watsonová a tradičně skvělé bylo Collegium Marianum. Vystoupení tohoto souboru patří vždy k vrcholným okamžikům festivalu.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.