Většina žen začíná s prostitucí pod tlakem existenčních starostí a sexbyznys volí jen jako krátkodobé, finančně výhodné řešení. Návrat ze šedé zóny na běžný pracovní trh je však složitý.
Foto: Getty Images
Až tři ženy ze čtyř začnou podle odhadů s prostitucí z existenčních důvodů. Potřebují peníze na splacení úvěru, na nájem nebo se snaží uživit děti, se kterými zůstaly samy. Do sexbyznysu se naskakuje velmi rychle, vrátit se k normálnímu životu a běžné práci ale pro ženy není vůbec snadné.

Původně měla stanout před tabulí a učit žáky češtinu a občanskou nauku. Místo toho se už deset let živí prostitucí. Přivedly ji k ní finanční problémy. Projekt, pro nějž měla jako čerstvá absolventka pracovat, nečekaně zkrachoval a jiné místo narychlo nesehnala. Potřebovala peníze na nájem a na splácení úvěru, který si vzala kvůli studiu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.