Kastelán pro lidi. Při všech povinnostech spojených s řízením hradního provozu nezapomíná Lukáš Kunst na svou průvodcovskou zálibu a vede speciální prohlídky Karlštejna.
Foto: HN – Tomáš Nosil
Máte-li zajímavý program, je třeba jej prezentovat exkluzivně a individuálně. Lidé dnes touží po výjimečných zážitcích, říká kastelán nejznámějšího českého hradu. A návštěvníkům osobně nabízí welcome drink.

Když se Lukáš Kunst loni stal karlštejnským kastelánem, dal si závazek, že aspoň jednou za měsíc bude sám provádět návštěvníky po hradě.

Chtěl si udržet cvik v řemesle, které jej okouzlilo, když mu bylo patnáct let, a jež má stále rád.

Dnes, po řadě měsíců ve funkci, se charakterizuje věcně − jako manažer, personalista, ekonom, pokladní, projektový manažer, památkář a hlavně byrokrat. Ale úbytek nadšení si nepřipouští. A to i přesto, že zrovna řídí rozsáhlou rekonstrukci hradu, a navzdory koronavirové krizi.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.