Ženy do popředí! Magda Vášáryová stále vidí do slovenské politiky a fandí v ní ženám.
Foto: SME – Vladimír Šimíček
Slováci nejsou konzervativní, spíš pohanští, hodnotí herečka, diplomatka a politička současný stav společnosti ve své zemi. Na fašisty je v parlamentu aspoň vidět, horší jsou skrytí luďáci. Zápas o právní stát neskončil. A ženy ve slovenské politice jsou spíš výjimkou, i když si Slováci zvolili první prezidentku.

Slovensko zvládá podle oficiálních čísel pandemii koronaviru zatím dobře. Nová vláda premiéra Igora Matoviče nastoupila v polovině března a přinesla s sebou oživení debaty o zpřísnění potratů nebo zákaz prodeje v neděli. V parlamentu je mnoho poslanců hlásících se k tradičním hodnotám a jejich vlivem vzrostla role katolické církve. "Chtějí prosadit takzvané přirozené právo, což znamená rozkládání právního státu, o které se teď hraje," říká Magda Vášáryová, bývalá herečka, pak diplomatka a politička.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.