Mezi zadrženými je opět i šéf firmy Wirecard Markus Braun, který byl minulý měsíc propuštěn na kauci pět milionů eur.
Foto: Profimedia
Wirecard nebyla pro Němce jen tak nějaká firma. Představovala zářný příklad toho, že i v zemi natolik zaměřené na tradiční průmysl může vzniknout digitální dravec schopný konkurovat americkým a čínským technologickým společnostem. Když se objevily první pochybnosti o růstu příjmů, jimiž se firma Wirecard chlubila, strčili hlavu do písku jak mnozí investoři, tak německé úřady včetně burzovního regulátora. Rozhodli se věřit "vizionářskému" šéfovi a špatné zprávy ignorovat. Důvěřivost je stála miliardy.

Šéf Commerzbank musel před dvěma roky spolknout pořádně hořkou pilulku. Druhá největší německá banka tehdy vypadla z indexu DAX, v němž najdeme ty nejhodnotnější firmy, s jejichž ak­ciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Com­merzbank oslabená finanční krizí a zatížená stigmatem záchrany za státní peníze už nebyla pro elitní klub tvořený jmény jako Siemens, Volkswagen, Adidas či BASF dost dobrá. A co hůř, Commerzbank z prestižního indexu, v němž figurovala od jeho vytvoření v roce 1988, vyšoupl po 30 letech dravý konkurent zosobňující změny, které do světa financí přinášejí moderní technologie: Wirecard.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.