Systém, který sám počítá lidi. Česká firma během tří týdnů vyvinula software, který sám přes kamery hlídá, zda se lidé na určitém místě neshlukují.
Foto: Shutterstock
Česká firma CertiCon zdokonalila svůj kamerový systém založený na umělé inteligenci, který dokáže upozorňovat na shluky lidí a tím například bránit šíření virové nákazy.

Při propuknutí pandemie koronaviru bylo důležité, aby mezi sebou lidé udržovali rozestupy a zabránilo se tak přenosu nemoci. V menších obchodech se dalo zabránit shlukování celkem snadno. V nákupních centrech to ale pro pracovníky ochranky byl složitý úkol − na ploše rozlehlých areálů se rozestupy kontrolovaly mnohem obtížněji.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.