Rod zachráněn. Dlouhověké želvy sloní mají vystaráno, jejich supersamci se v uplynulých desetiletích pod dohledem lidí postarali o potomstvo.
Foto: Reuters

Velká Británie

Útočník anglické fotbalové reprezentace porazil premiéra ve sporu o jídlo pro děti

Britská vláda prodlouží platnost programu, v němž stát poskytuje dětem z chudých rodin obědy zdarma, a to i na období letních prázdnin. Kabinet tak vyhověl požadavku, který zaštítil fotbalista Manchesteru United a anglické reprezentace Marcus Rashford. Premiér Boris Johnson původně tvrdil, že obědy zdarma musí skončit jako vždy, tedy s koncem školního roku. Rashford ale namítl, že tisíce rodin jsou kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru v mimořádně těžké situaci, a přidal vyprávění o tom, jak v době jeho dětství strádala jeho matka. Útočníkovu snahu podpořila řada médií, veřejně známých osobností i politiků, včetně těch vládních.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.