Šestatřicetiletý Tomek vítá novou možnost pěti dnů placeného volna pro lidi pracující ve volném čase s dětmi. Celou dovolenou si vybírá na akce se svým oddílem Dakoti a ještě si bere neplacené volno.
Foto: HN – Matej Slávik
Letošní letní tábory byly kvůli pandemii dlouho v ohrožení, nakonec se ale otevřou. Tomáše Hurta, který jádro svého oddílu Dakoti založil už ve čtrnácti letech, tak čeká totéž co většinu táborových vedoucích: zažádat o dovolenou nebo o neplacené volno. Od příštího roku by měli díky novele zákoníku práce alespoň na pět dnů tábora dostat volno placené.

Tomáš Hurt alias Tomek vede turistický oddíl Dakoti v České Lípě přes dvacet let. Karanténa zasáhla i jejich činnost a dva měsíce se vídali jen na on-line schůzkách. Od června se konečně mohou scházet venku či ve své klubovně a mají za sebou také první výpravu spojenou s nocováním na zřícenině.

"Všichni byli natěšení, až se konečně uvidíme. Také se to projevilo na účasti, přišli skoro všichni, což nebývá obvyklé," pochvaluje si Tomek.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.