Šestatřicetiletý Tomek vítá novou možnost pěti dnů placeného volna pro lidi pracující ve volném čase s dětmi. Celou dovolenou si vybírá na akce se svým oddílem Dakoti a ještě si bere neplacené volno.
Foto: HN – Matej Slávik
Letošní letní tábory byly kvůli pandemii dlouho v ohrožení, nakonec se ale otevřou. Tomáše Hurta, který jádro svého oddílu Dakoti založil už ve čtrnácti letech, tak čeká totéž co většinu táborových vedoucích: zažádat o dovolenou nebo o neplacené volno. Od příštího roku by měli díky novele zákoníku práce alespoň na pět dnů tábora dostat volno placené.

Tomáš Hurt alias Tomek vede turistický oddíl Dakoti v České Lípě přes dvacet let. Karanténa zasáhla i jejich činnost a dva měsíce se vídali jen na on-line schůzkách. Od června se konečně mohou scházet venku či ve své klubovně a mají za sebou také první výpravu spojenou s nocováním na zřícenině.

"Všichni byli natěšení, až se konečně uvidíme. Také se to projevilo na účasti, přišli skoro všichni, což nebývá obvyklé," pochvaluje si Tomek.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.