Nový seriál HBO sleduje, jaký byl Perry Mason (hraný Matthewem Rhysem, vpravo) předtím, než se stal obhájcem. Vlevo je Juliet Rylanceová jako sekretářka Della Streetová.
Foto: HBO
Herec Robert Downey Jr. v roli producenta s televizí HBO oživil výrazné jméno americké popkultury: Perryho Masona. Ale jinak, než ho známe. Ze suverénního právníka je pochybující detektiv pronásledovaný osobními problémy a traumaty.

Stále to vidí před očima. Dunivá střelba, chaos, strach, smrt kamarádů. "Bůh mě opustil ve Francii," hořekuje Perry Mason, který v sobě nosí trauma ze zákopů první světové války a působí jako bohem zapomenutý outsider. Táhne z něj gin, vypadá ošuntěle, má špinavou kravatu, trápí ho rodinné problémy i zděděné pozemky, o něž nestál. Jako by nepatřil do Los Angeles počátku 30. let minulého století, které víří optimismem, bohatne díky zásobám ropy a vyhlíží blížící se olympiádu. Pod navoněným povrchem však bují korupce a ve městě přibývá únosů dětí, k nimž se jako soukromý detektiv nachomýtne právě Mason. Eleganci sice postrádá, elán a urputnost vypátrat pravdu však nikoliv.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.