"Musíte nějak pochopit realitu, a ne pořád jen žít ve svých iluzích," myslí si Kvido Štěpánek, který vlastní a už třicet let řídí společnost Isolit-Bravo s pětistovkou zaměstnanců.
Foto: HN – Milan Bureš
Česká vláda stále odmítá přijmout dětské uprchlíky z přeplněných řeckých táborů. Občanská iniciativa Češi pomáhají ohlásila, že je připravena se o ně postarat. Na akci chce finančně přispět také podnikatel a filantrop Kvido Štěpánek. Tvrzení vlády, že namísto malých dětí mohou přijít rizikoví pubescenti, nechápe: "Sedmnáct let nám bylo všem. To přece není trestný čin. No tak jim je sedmnáct. Až jim bude 37, bude jim 37. Pořád to jsou lidi."

Stěny úzké chodby vedoucí ke kanceláři Kvida Štěpánka jsou poseté plaketami, diplomy, obrázky i fotografiemi. Jako výraz díků je do továrny v Jablonném nad Orlicí posílají rodiny s handicapovanými dětmi, hospice, seniorské či protikorupční organizace, pořadatelé letních táborů nebo třeba spolky usilující o obnovu kostelních varhan.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.