"Jako syn přeživších holokaustu cítím potřebu o nacistických zločinech mluvit i tady v Latinské Americe, které se téměř netýkaly," říká Alberto Dorfzaun o důvodech svého snažení.
Foto: Tomáš Nídr
Potomek židovských migrantů z Německa Alberto Dorfzaun, který v koncentračních táborech přišel o mnoho příbuzných, se nemohl dívat na to, jak metropole jeho adoptivní vlasti Ekvádoru při přestavbě vyhodila z populárního náměstí památník obětem Lidic. Po dvanácti letech si vyvzdoroval vytvoření nového monumentu.

Z Parku ženy je krásný výhled na vulkán Pichincha, který občas vystraší obyvatele ekvádorského hlavního města Quita vypuštěním oblaku popela.

Jedna zhruba půlmetrová socha jako by se na permanentní sopečnou hrozbu nechtěla dívat. Dává si ruce před oči. Jenže si je zakrývá před jinou tragédií, jejíž připomínání byste tady na rovníku nečekali. Upozorňuje na středočeskou obec zničenou 10. června 1942 nacisty. Na Lidice.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.