"Stojím si za tím, že by Facebook neměl posuzovat, jestli je pravda všechno, co lidé na internetu říkají," řekl minulý týden Mark Zuckerberg v rozhovoru pro konzervativní TV Fox News.
Foto: Reuters
Americký list Wall Street Journal zveřejnil dva roky starou interní analýzu Facebooku, která potvrzuje, že globální sociální síť pomáhá posilovat hlasy extremistů a rozděluje společnost. I když to Facebook ví už dlouho, své fungování přesto nezměnil. Bojí se odlivu skalních uživatelů a kritiky konzervativců, kteří ho dlouhodobě obviňují z omezování svobody slova.

Cílem Facebooku je spojovat lidi po celém světě. Nyní jsou tu ale hnutí, která požadují konec globálního propojování. Proto musíme přijít na to, jak Facebook podpoří, aby globální komunita fungovala pro každého," napsal Mark Zuckerberg před třemi lety. Ve svém příspěvku tehdy mimo jiné slíbil, že jeho sociální síť zamezí rozdělování lidí do názorových "bublin". Právě to se Facebooku už od jeho spuštění před 16 lety vyčítá.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.