Úspěch a peníze ho prý nezměnily, žije stejně jako před vydáním knihy. „Pořád nemám nic, můj nejdražší majetek je můj iPhone,“ říká Petr Ludwig, milovník japonského minimalismu.
Foto: Milan Bureš
V osmnácti založil firmu, v pětadvaceti napsal úspěšnou knihu, za jejíž americké vydání získal statisíce dolarů. V New Yorku pak ale dostal ledovou sprchu. "Najednou jsem byl nikdo," říká Petr Ludwig. Už ale zase jede na vlně a jeho virál o rouškách viděl i Donald Trump.

Vlastní úspěšnou vzdělávací firmu GrowJob, vydělává miliony, je autorem bestselleru, který vyšel už v 18 překladech, natáčí oblíbený podcast a povedlo se mu video s mezinárodním dosahem. Za dva klíčové momenty svého života ale Petr Ludwig považuje okamžiky, kdy si myslel, že smrt je blízko. "Vědomí vlastní konečnosti je ten největší životní motivátor," opakuje proto dnes v rozhovorech i na přednáškách svým posluchačům.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.