Tomáš Dvořák před pražskou vilou malíře Václava Špály postavenou počátkem 30. let minulého století. Bývalý atlet zde rekonstruuje zahradu.
Foto: Libor Fojtík
Rozhodl se opustit atletické prostředí, kde je uznávanou veličinou. Trojnásobný mistr světa v desetiboji a medailista z olympijských her Tomáš Dvořák nedávno skončil na pozici šéftrenéra české atletiky a stal se zahradníkem.

Výzev se nebojí. V sedmačtyřiceti letech práskl dveřmi kanceláře v atletickém svazu, kde bylo potřeba vyvětrat. Toužil po změně. Jeho práce už mu nepřinášela radost. Vztah Tomáše Dvořáka ke sportu nebyl v souladu s přístupem mnoha současných atletů. A tak ještě před příchodem koronavirové pandemie vyrazil do nejistoty. Investoval do firmy, která se věnuje zahradnickým pracím, a stal se jejím spolumajitelem. Kdo by čekal chlapíka, který jen v saku dohaduje zakázky, hodně by se spletl. Bývalý vrcholový sportovec klidně obléká montérky, nastartuje křovinořez i motorovou pilu a k deseti disciplínám, v nichž býval na téhle planetě nejlepší, si přibral spoustu dalších. Spokojený je tak, jak už dlouho nebyl.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.