Michal Gregorini s kalendářem na věčné časy, který připomíná změnu režimu v listopadu 1989. Má netradičně 14 měsíců a neplatí jen pro letošní rok.
Foto: Milan Bureš
Jejich kalendář zahrnuje 14 měsíců. A i když ho vydali pro tento rok, dá se používat navěky. Opakovaně může připomínat chvíli, kdy se Čechoslováci zbavili totality. Varování před vládou jedné strany je cílem sdružení Dekomunizace, které spoluzakládal Michal Gregorini.

Před volbami v roce 2005 zvedla Michala Gregoriniho ze židle informace, že komunisté jsou druzí v preferencích. A tak s kolegy z grafického studia Mowshe založili sdružení Dekomunizace. Začali výrobou triček s antikomunistickou tematikou, pokračovali koncertem S komunisty se nemluví leda Trikem proti komunismu, symbolickým hřbitovem obětem Majdanu nazvaným Nebeská setnina, pouliční výstavou Místo zapomínání či webovými stránkami 90 miliónů, informujícími středoškoláky o zločinech komunismu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.