Suchozemskou želvu má Hana Svobodová doma od šesti let, svůj život ale zasvětila těm mořským.
Foto: Lukáš Bíba
Na dva ostrůvky v Indickém oceánu, kde žije pouze deset lidí a které obejdete za půl hodiny, směřuje z Česka měsíčně 120 tisíc korun. Posílá je tam Hana Svobodová, jež chrání mořské želvy před pytláky.

Vedle postele drobné tmavovlásky spí v teráriu dvě želvy. Jedna z nich žije se čtyřiatřicetiletou Hanou Svobodovou od její první třídy, kdy ji dostala za vysvědčení. Druhou získala také ještě jako školačka. Obě jsou to suchozemské želvy řecké, bioložka Hana Svobodová ovšem svůj život po osmnáctých narozeninách zasvětila jejich mořským příbuzným. "Jsou krásné a elegantní, když plavou v oceánu. A byly tu už desítky milionů let před námi," říká ve svém skromném panelákovém bytě v pražské Michli.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.