David Procházka plánuje letos se svými kolegy z Donia uspořádat přes 600 sbírek a získat tak na dobročinné účely desítky milionů korun.
Foto: Radek Vebr
Už během studií na střední škole obcházel s batohem plným termosek bezdomovce a rozléval jim čaj. A ve třiadvaceti založil nadační fond Společný cíl, aby mohl organizovat výlety pro děti z dětských domovů a seniory.

Mladý altruista se potřebou pomáhat "nakazil" v dětství od svého otce, který každému vyšel vstříc. Kvůli tomu David Procházka vybočoval. Když v šestnácti rozdával čaj bezdomovcům, od spolužáků sklízel posměch. Stejně jako oni nechápali jeho, David nechápal je, protože každý pátek skončili v baru. Odjakživa si rozuměl spíš se staršími lidmi.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.