Výdejní okénko kytínského pivovaru už má své stálé zákazníky, někteří si odsud pravidelně odvážejí plné sudy.
Foto: Matej Slávik
Česká žízeň je veliká a tradiční. Díky ní i projektu party přátel nemusely malé řemeslné pivovary po nuceném zavření hospod vylít navařené zásoby. Lidé si k nim našli cestu.

Navzdory ukázkovému jarnímu počasí zeje náves jedné středně velké obce nedaleko Kutné Hory prázdnotou. Po chvíli si však všimneme projíždějících cyklistů, kteří mizí za rohem hasičské zbrojnice. Ta v případě potřeby pomáhá v Malešově a jeho okolí hasit oheň. Hned vedle však stojí zařízení, kde se za běžných okolností hasí žízeň − Přátelský pivovar Malešov. Nyní je jeho vnitřní i venkovní posezení mimo provoz, u provizorního výdejního okénka je však v rámci vzorných rozestupů rušno.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.