Kateřina Hovězáková, prapraneteř Jaroslava Švarce, parašutisty, jenž měl za úkol provést atentát na Emanuela Moravce. Voják bydlel ve Velkém Újezdě v domě číslo 101.
Foto: Tomáš Škoda
Přestože jsou mladí, někdy se probírají ve starých fotografiích. Jak pohnuté příběhy blízkých příbuzných z druhé světové války ovlivnily ty, kteří ji nezažili?

Kvůli jeho slabé tělesné konstituci rodiče nechtěli, aby se šel učit tesařem. Poslali ho na cukráře. Jaroslav Švarc se ale nakonec stal vojákem z povolání a válečným hrdinou. Když o něm jeho devětadvacetiletá prapraneteř Kateřina Hovězáková vypráví, má podobně nenápadný úsměv jako její předek na dobové fotografii.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.