Jan Kaláb pracuje na projektu Art in Public průběžně. Své obrazy fotil v roce 2014 v New Yorku a teď i na Karlově mostě.
Foto: Jan Kaláb
Nemoci covid-19 se malíř Jan Kaláb bojí asi jako boreliózy nebo nádoru. Na koronavirové téma teď vytvořil obraz, který dal za korunu do dražby. Odhad prodejní ceny se ale pohybuje ve statisících. Výtěžek autor věnuje neziskovkám, které se starají o nemocné, handicapované a zneužívané.

Pustili jsme si se ženou televizní zprávy, a když jsme viděli záběry z opuštěného Karlova mostu, napadlo mě, že tam musím nafotit další obraz do cyklu Art in Public," říká Jan Kaláb o projektu, kdy vlastní díla vynáší do ulic a tam je fotografuje. Výtvarník, který vyšel z graffiti a dnes své obrazy a sochy vystavuje po celém světě, pak vytvořil obraz VIRUS 0420 (anticovid). Ten je teď vystaven v Trafo Gallery, jejíž zástupci právě s Kalábem vyzvali také další umělce, aby se pokusili téma, jež změnilo tak zásadně naše životy, zpracovat.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.