Alexandra Bízková
Foto: Josef Horázný
"I zápal a vášeň jsou součástí obchodu s uměním," říká finanční ředitelka investičního fondu Pro arte. Ale hned dodává, že takové emoce si ani ona, ani nikdo z jejích kolegů dovolit nemohou.

Pro arte je jediným fondem v České republice, který umožňuje investování do uměleckých děl. Za osm let své existence si vydobyl silnou pozici a dnes patří k nejdůležitějším hráčům na trhu. Jeho finanční ředitelka Alexandra Bízková je přesvědčena, že ani současná koronavirová krize na tomto faktu nic nezmění. "Lidé se v takových obdobích obvykle uchylují k investicím do kvalitních věcí − a tedy ceny špičkových uměleckých děl neklesají, spíš stoupají. Umění je chápáno jako záruka hodnoty," říká.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.