Nevyužívané garáže lze snadno proměnit v užitečnou víceúčelovou stavbu, která místu přináší oživující energii. Kombinuje se v ní beton, sklo a dřevo.
Foto: Libor Stavjaník / Studio Toast
Kdysi se v nich schraňovala auta, v poslední době slouží jako místo občerstvení nebo odpočinku. Garáže v Trojanovicích prodělaly oživující kúru, která nepotřebnou stavbu proměnila v působivou architekturu.

Po Česku jsou rozesety tisícovky garáží. V dobách "reálného socialismu", kdy si lidé mohli dopřát sotva jeden automobil za život, byly velmi ceněny. Stavěly se často kus cesty od místa, kde majitel vozu bydlel. Tenkrát se auta využívala svátečně, často jenom o víkendu, navštívit garáž byl obřad.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.