Iva Pecháčková
Foto: Tomáš Škoda
Před 25 lety založila nakladatelství Meander, v němž vydává původní české knihy pro děti a spolupracuje s předními autory a výtvarníky. A i když se v posledních týdnech potýká s vážnými ekonomickými problémy, nemíní z tohoto náročného plánu slevit.

Tento rozhovor vznikal na dálku, na několik etap a Iva Pecháčková se při tom ocitala na nejrůznějších místech podle toho, kam ji zrovna koronavirové události vrhly. Nejprve uvázla − cestou z předčasně ukončeného lázeňského pobytu − v rodné Olomouci a musela se postarat o maminku, jíž zavřeli stacionář. Posléze se přemístila na rodinnou chalupu za dětmi a vnuky, každopádně několik týdnů nebyla ve svém knihkupectví pod pražským Vyšehradem ani v nakladatelství. Ty zatím paralyzovala karanténa, a čím víc se prodlužovala, tím větší se jevily ekonomické potíže, jež všechna nezávislá nakladatelství čekají. Iva Pecháčková přesto tvrdí, že tenhle čas je velký dar.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.