Iva Pecháčková
Foto: Tomáš Škoda
Před 25 lety založila nakladatelství Meander, v němž vydává původní české knihy pro děti a spolupracuje s předními autory a výtvarníky. A i když se v posledních týdnech potýká s vážnými ekonomickými problémy, nemíní z tohoto náročného plánu slevit.

Tento rozhovor vznikal na dálku, na několik etap a Iva Pecháčková se při tom ocitala na nejrůznějších místech podle toho, kam ji zrovna koronavirové události vrhly. Nejprve uvázla − cestou z předčasně ukončeného lázeňského pobytu − v rodné Olomouci a musela se postarat o maminku, jíž zavřeli stacionář. Posléze se přemístila na rodinnou chalupu za dětmi a vnuky, každopádně několik týdnů nebyla ve svém knihkupectví pod pražským Vyšehradem ani v nakladatelství. Ty zatím paralyzovala karanténa, a čím víc se prodlužovala, tím větší se jevily ekonomické potíže, jež všechna nezávislá nakladatelství čekají. Iva Pecháčková přesto tvrdí, že tenhle čas je velký dar.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.