Fotografie vznikly při jednom z krátkých pobytů Karoliny Adamové Dickersonové v Praze.
Foto: Michaela Danelová
Je jí přes šedesát, nedávno podstoupila onkologickou léčbu a má astma. "Každé opatření, které zavádím na klinice či prosazuji v nemocnici proti covid-19, porovnávám se svou situací: ochrání to lidi, jako jsem já?" ptá se uznávaná americká lékařka. A každý den dál chodí do práce.

Vede jeden z "covid týmů" ve Woman's Hospital v Houstonu a takřka každý den tu přivádí na svět děti. Karolina Adamová používá jako lékařka své rodné příjmení. Patří k předním americkým odborníkům, jejími pacientkami jsou nejen ženy z Texasu, ale z celých Spojených států a také řada cizinek, jež neváhají za uznávanou gynekoložkou cestovat tisíce kilometrů. Dcera československých lékařů, kteří dlouhou dobu působili na pražské Bulovce a až do své emigrace v roce 1968 se zabývali infekčními onemocněními, se specializuje na péči o těhotné ženy, jež trpí vážnými zdravotními problémy, jako jsou diabetes, onkologická onemocnění či následky po transplantacích orgánů.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.