Renata Dubcová pracovala jako sestra jednotky intenzivní péče před patnácti lety, teď založila iniciativu Sestry v záloze.
Foto: Honza Mudra
Jsou kvalifikovanými sestrami či bratry, ale život je zavedl mimo obor. Mají čas i sílu a nechtějí sedět doma na gauči. V dobách koronavirové krize se proto rozhodli svou původní profesi oprášit a pomoct tam, kde personál zoufale chybí.

Je krátce po poledni a Renata Dubcová vyřizuje jeden telefonát za druhým.

"Teprve před chvílí jsem se učesala. Občas si připadám, jako bych právě vylezla z prvobytně pospolné společnosti," postěžuje si s nadsázkou, když se aspoň prostřednictvím počítačových obrazovek setkáváme tváří v tvář z improvizovaných domácích kanceláří. Za pracovním stolem v obýváku sedí energická blondýnka posledních několik dní prakticky nonstop − koordinuje projekt, jenž propojuje emeritní zdravotníky a zařízení, kterým zoufale schází personál.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.