Jan Němec
Foto: Tomáš Škoda
Zajímalo jej, jak a jestli vůbec se dá psát o vlastním životě, aniž by se autor dokonale ztrapnil. A tak to zkusil a napsal román, který se dostal do užšího výběru na letošní Magnesii Literu. Její vyhlášení bylo odloženo na září.

Sám se divím, jak mně jsou teď dny vlastně krátké. Zjistil jsem, že si člověk musí dávat pozor, jak každý den vystaví," řekl Jan Němec do telefonu. Za pár dní měly být vyhlášeny výsledky Magnesie Litery a autor knihy Možnosti milostného románu, o níž se v zákulisí poměrně často mluví jako o možném vítězi, trávil vládou předepsaný stav nouze ve svém brněnském bytě. Zdálo se, že přitom samotou netrpí a že si koneckonců i na odloženou Magnesii Literu počká až do září v naprostém klidu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.