Tereza Janečková považuje za důležité, aby každá slepice měla pohodlí, výběh, bidýlko i relaxační zónu.
Foto: Libor Fojtík
Vyrostla na venkovském dvorku a první kurník postavila už jako sedmiletá. Přes navrhování šperků se slepičími motivy se dostala až k vlastnímu hospodářství. Produkce vajec pro ni představuje reinkarnaci chovatelství.

Na kraji silnice zastavuje šedý kombík, vystupuje vysoká plavovláska v černých brýlích a kožené bundě a otevírá kufr plný vajec. Svérázná umělkyně a designérka Tereza Janečková je získává z volného chovu slepic, který před dvěma lety obnovila po prababičce. Za běžných podmínek je možné si její vajíčka s označením 0CZ5793 koupit ve vybraných prodejnách s bio a farmářskými produkty, jako je například Rozmarýna či Elbio.

V čase koronavirové karantény je Tereza Janečková osobně rozváží lidem až do domu a svým přístupem k chovu kura domácího prý reinkarnuje tradici ekologického chovatelství.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.