Vědec Aleš Stuchlík
Foto: Lukáš Oujeský
Za jednu z nejzajímavějších záhad planety považuje lidský mozek. Vědce Aleše Stuchlíka toto téma doprovází celý profesní život. A tak je schopen vysvětlit, jak neurověda hodnotí, když člověk koná dobro.

Jako vědecký pracovník a vedoucí Oddělení neurofyziologie paměti Fyziologického ústavu Akademie věd ČR se věnuje výzkumu učení, paměti a prostorové navigace či studiu poznávacích funkcí a neuropsychiatrickým onemocněním.

"Mým hlavním cílem je popsat, jak zdravý a nemocný mozek kódují obecné projevy chování a jak uchovávají paměťové stopy. Tedy to, jako se učíme a pamatujeme si," vysvětluje sympatický muž s neobyčejně uklidňujícím hlasem.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.