Psychoterapeutka Jana Divoká
Foto: Lukáš Oujeský
"Nejhorší je cítit se bezmocný," říká psychoterapeutka Jana Divoká. Byla jednou z prvních v oboru, kdo nabídl po vyhlášení stavu nouze zdarma konzultace pro rodiny s dětmi.

Sešly jsme se na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze, den poté, co vláda vyhlásila povinné nošení roušek na veřejnosti. Zapnula jsem záznamník, položila ho doprostřed lavičky a už přede mnou stála starší paní a ptala se, kde by mohla sehnat takovou roušku, jakou mám na nose. Vylovila jsem jednu náhradní z kabelky a už se na totéž ptala další kolemjdoucí, a kdybych měla s sebou větší zásoby doma vyrobeného "ochranného materiálu", asi by z rozhovoru zcela sešlo.

Mimochodem − plánovaly jsme si s Janou Divokou povídat o rodinných vztazích, a i když právě teď procházejí poměrně drsnou zatěžkávací zkouškou, doufaly jsme, že se budeme moci přece jen vyhnout nejdiskutovanějšímu současnému tématu. Jenže plánujte si něco, když se před vámi vytváří fronta na roušky, že…

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.