Setkání majitelů nejstarších usáren v kempu Zlaté dno. Zde je také vzpomínkové místo na trampy, kteří se za druhé světové války zapojili do odboje.
Foto: Libor Fojtík
Tarzan mu ukázal holá záda. Něco takového jen tak někdo neviděl. Vytáhlý tramp měl přes celý hřbet vytetovanou "usárnu" a tvrdil, že je pořád sbalený na cestu. A Libor Fojtík mnohé z těch cest prošel s fotoaparátem.

Už jako kluk jezdil s rodiči trampovat do beskydských lesů. V pubertě začal vandrovat s vlastní partou, ale když se později přestěhoval do Prahy, "usárnu" − typickou tuláckou tornu − několik let nevytáhl ze skříně. Ve světě ojedinělý, ale v Česku tradiční fenomén trampingu ovšem Libora Fojtíka nepřestával fascinovat. Před sedmi lety se rozhodl, že fotograficky zachytí jeho současnou podobu a vydá knihu Trampové. Právě ji dokončuje a shání na ni peníze ve veřejné sbírce.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.