David Karásek
Foto: Honza Mudra
"Německé či rakouské maloměšťáctví je stejné jako naše, francouzská či britská zabedněnost taky. Každý má něco," říká David Karásek. V Bílovicích na Zlínsku navrhuje a se svým týmem vyrábí městský mobiliář, který se prodává po celém světě.

Byl ještě student, když se v roce 1992 se svým spolužákem Radkem Hegmonem přihlásil do soutěže na design městského mobiliáře ve Zlíně. Soutěž vyhráli, ale pak zjistili, že jejich zajímavé lavičky a odpadkové koše nemá kdo vyrobit. A tak vznikla firma mmcité. Dnes patří ke špičce v oboru, její designové výrobky jsou nepřehlédnutelné a žádané, své pobočky má v několika evropských zemích, také v Mexiku a USA.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.