Na housle hraje „máma” orchestru Petra Soukupová od tří let.
Foto: Václav Vašků
Vyprodali pražskou Lucernu a pokračují v oslavách deseti let existence. Police Symphony Orchestra je pozoruhodný úkaz z pohraničí. Když Petra Soukupová s bratrem zakládala symfonický orchestr v Polici nad Metují, bylo jí teprve patnáct let. Dnes vede soubor, který se ze zapadlého Broumovska "prokopal ven".

Bývalý benediktinský klášter v Polici nad Metují vypadá jako klasická sakrální barokní stavba, jakých je v Česku nepočítaně − dokud se ovšem z jeho nitra nerozezní souzvuk desítek hudebních nástrojů. Přízemní místnosti kláštera nově slouží jako zkušebna Police Symphony Orchestra. Ten zde našel ideální místo, kam se všichni jeho hudebníci vejdou a kde se navzájem dobře slyší.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.