Jeden z klíčových obrazů Jiřího Davida v Doxu se jmenuje A chvěl se jak vánek, z nebe II, kde se malíř stává součástí přírodní kompozice.
Foto: Marcel Rozhoň
Umělec potvrzuje, že je prostě a především malíř, jakkoliv se to už od konce 80. let minulého století snažil maskovat nebo různě zpochybňovat. Nyní se k malířství hlásí bezmála čtyřmi desítkami nových obrazů.

Patří to k němu. Oscilování mezi různými výtvarnickými disciplínami − od malby přes fotografii či instalaci až po video. Třiašedesátiletý umělec Jiří David kromě toho také učí, publikuje a všelijak se angažuje. Nyní ale v pražském Doxu vystavuje do konce března pouze malované obrazy z posledních dvou let.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.