Tři sta kněží z osmnácti evropských zemí se před finálovými zápasy sešlo na mši v pražské svatovítské katedrále.
Foto: Milan Bureš
O tom, že ďábel může najít mezeru v obraně, ale že Bůh dokáže zvrátit jakýkoliv zápas, diskutovali duchovní na svém "Euru" v sálovém fotbale. Ale taky stříleli góly.

Fotbal je hříšný, protože se při něm vybíjejí nižší pudy a agresivita. První fotbalisté byli barbarští bojovníci, kteří místo do míče kopali do hlav sťatých zajatců. V této hře je zaměstnaná dolní, nečistá polovina těla. S takto odmítavým pohledem na nejpopulárnější sport planety se mi před časem svěřila jedna hluboce věřící křesťanka. Zapomněla, že při fotbale používáme i horní půlku těla.

Co třeba hlava, kterou se dá vsítit gól a někdy i vymyslet nádherná akce? A co fotbalisty tak často připomínané "srdíčko"?

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.