Režisér Viktor Tauš
Foto: Honza Mudra
Byl závislý na drogách a nyní natočil seriál o drogové mafii. Režisér Viktor Tauš tvrdí, že narkomani netouží po tom, aby je někdo zachránil, chtějí jen svou drogu. A policisty, kteří se ji snaží stáhnout z oběhu, nenávidí stejně jako drogoví dealeři. "Pro detektivy je pak těžké nevyhořet," říká Tauš.

Postava, která provází Viktora Tauše už od dětství, je Rocky. Jeho podobizna se objeví také v divadelním představení Amerikánka, které Tauš režíroval pro scénu Jatka 78 v pražských Holešovicích a úspěch mu přineslo i obsazení hlavních rolí Terezou Voříškovou a Eliškou Křenkovou. Vypráví o dívce, jež prochází dětským domovem, pěstounskou péčí a nakonec pasťákem a která žije v domnění, že ji v Americe čeká lepší život. Jestli ano, nebo ne, diváci ani hrdinka nezjistí, představení končí před její cestou do vysněné země. Z iluze o šťastnějším osudu na druhém konci světa bere nicméně Amerikánka sílu, která jí pomáhá překonávat útrapy dítěte vyrůstajícího v bývalém Československu bez milující rodiny.

To jeden z hlavních protagonistů nového seriálu Zrádci, drogový dealer David, má karty rozdané příznivěji. Rodiči je milován, a přesto se nedokáže zachovat správně. "Protože Amerikánka má víru, věří v lásku. Zatímco David v nic nevěří," srovnává dva své hrdiny režisér.

K natáčení seriálu z drogového prostředí se Viktor Tauš dostal mimo jiné proto, že sám drogy kdysi užíval. Toto období ovšem považuje za dávno uzavřené, abstinuje už 17 let.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.