Plzeň, kde se Jakub Mareš narodil a žije, leží na soutoku čtyř řek. Podle něj ale město spíš rozdělují, lidé nevyužívají naplno jejich potenciál.
Foto: Libor Fojtík
Mluví rychle a zapáleně. Zejména o veřejném prostoru. S ním také souvisí všechny projekty, na kterých plzeňský architekt pracuje. Stavět domy prý chtěl, už když mu bylo šest let.

Frustroval ho přístup české společnosti k veřejnému prostoru. A tak v Plzni založil Občanské sdružení k světu, které veřejný prostor mění. Jakub Mareš se v tom ztotožňuje s myšlenkou významného dánského urbanisty Jana Gehla, který tvrdí, že každé město je tak dobré, jak dobré je území, jež nikomu nepatří. Všechno prý začíná ve chvíli, kdy překročíme rohožku a vyjdeme z domova.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.